Epson kończy produkcję drukarek laserowych

Opublikowany

Firma Epson dobrze znana jest wielu użytkownikom sprzętu drukującego. Jest jednym z największych producentów zarówno drukarek atramentowych jak i laserowych. Założona została w 1950 roku i specjalizuje się w głównie w produkcji drukarek, skanerów i projektorów.
Firma Epson przyjrzała się zużyciu energii elektrycznej i podzespołów przez drukarki atramentowe i laserowe i doszła do wniosku że drukarki laserowe są na tyle prądożerne i nieekologiczne że w 2026 roku zakończy ich produkcję i dystrybucję.

„Jako firma jesteśmy całkowicie zaangażowani w zrównoważony rozwój i innowacje, a drukarki atramentowe po prostu zużywają mniej energii i mniej części eksploatacyjnych. Podczas, gdy drukarki laserowe działają na zasadzie podgrzewania i utrwalania tonera na stronie, technologia druku atramentowego firmy Epson bez użycia ciepła zużywa mniej energii elektrycznej, wykorzystując energię mechaniczną do wystrzeliwania atramentu na stronę.” – powiedział Koichi Kubota, kierownik ds. sprzedaży i marketingu w firmie Epson.

Szczególnie przy obecnym kryzysie energetycznym na całym świecie jak najbardziej trzeba przyznać im rację. Aby wypełnić lukę w ofercie biznesowej firma Epson przygotowuje już linię drukarek A3 WorkForce Enterprise AM.

Autor

Free Web Hosting